Для надання соціальних послуг в КУ «Центр надання соціальних послуг» Горохівської міської ради утворено такі відділення:
- Відділення соціальної допомоги вдома.
- Відділення організації надання адресної, натуральної та грошової допомоги.
- Відділення соціальної роботи.
Працює фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, і психолог.
Кількість працівників налічувала 31 чоловік, фактично працювало 27.
На території Горохівської громади, Центр забезпечує надання громадянам 10 базових соціальних послуг: - догляд вдома;- інформування; - консультування; - представництво інтересів;- соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування; - соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах; - екстрене (кризове) втручання;- соціальна профілактика;- натуральна допомога; - соціальна адаптація. Діє мобільна бригада соціально-психологічної допомоги,це спеціалізована служба підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі та пункт прокату технічних засобів реабілітації.
Інформація про роботу центру постійно розміщується на офіційному сайті (https://cnsp.edua.info/index.php/novyny), за даний період було розміщено 64 публікації.
У відділенні соціальної допомоги вдома працює 1 завідувач відділенням, 1фехівецьіз соціальної роботи та 17 соціальних робітниківпо наданню послуги догляду вдома одиноким та самотньо проживаючим громадянам похилого віку та особам з інвалідністю. Фахівці слідкують за забезпеченням порядку та якості надання соціальної послуги догляду вдома, визначають ступінь індивідуальних потреб кожного отримувача соціальної послуги, складають індивідуальні плани надання соціальної послуги, надають допомогу під час оформлення документів, сприяють отриманню медичної допомоги, надають соціальні послуги інформування, консультування,представництва інтересів, контролюють строки надання послуги, формують звіти про виконану роботу за встановленими формами. Послуга надається для одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, які потребують сторонньої допомоги за місцем проживання.
Станом з 01.01.2024 по 31.12.2024р. чисельність громадян, які отримували послугу догляду вдома становила 178 осіб, (177 осіб за рахунок бюджетних коштів та 1 особа із встановленням диференційованої плати), з них 39 осіб які мають групу інвалідності, 2 особи – члени сімей військовослужбовців та 5 осіб з числа ВПО. Було проведено комплексне визначення ступеня індивідуальних потреб кожного отримувача соціальної послуги.
За даний період 28 особам було припинено надання соціальної послуги догляд вдома з різних причин. Також здійснюється перегляд справ осіб, які вийшли із складних життєвих обставин, в результаті чого отримувач втрачає потребу в наданні соціальних послуг.
До Великодніх свят від благодійного фонду «ТАВІТА» надано благодійну допомогу у вигляді продуктових наборів для 160 одиноких громадян похилого віку.
Спільно з працівниками служби порятунку проведено обстеження житлових приміщень одиноко проживаючих громадян похилого віку, щодо своєчасної підготовки житла до осінньо – зимового періоду, з метою запобігання виникненню пожеж.
Послугу догляду вдома надають 17 соціальних робітників, навантаження на кожного в середньому складає 10- підопічних. Кожен соціальний робітник надає допомогу у веденні домашнього господарства: придбання і доставка продовольчих, промислових та господарських товарів, медикаментів, прибирання житла, приготування їжі (за потреби): миття вікон, обробіток земельної ділянки ( не більше 2 соток), у самообслуговуванні: зміна постільної, натільної білизни, вдягання, миття голови, користування туалетом (за потреби), в організації з іншими фахівцями та службами: виклик лікаря, відвідування в закладах охорони здоров'я; в оформленні документів на субсидію і комунальні послуги, матеріальну допомогу, оплата комунальних послуг, звірення платежів, написання листів, заяв тощо. В зимовий період розчистка снігу, розпалювання грубок, піднесення дров та брикету підопічним, котрі користуються пічним опаленням. Відвідування підопічного здійснюється соціальним робітником відповідно до затвердженого графіка відвідувань ( в середньому 2-3 рази на тиждень), в залежності від групи рухової активності та індивідуальної потреби.
За даний період було здійснено 20784 заходи по послузі догляд вдома.
Протягом року було здійснено оцінку потреб для 60 сімей безвісти зниклих військовослужбовців. Надано допомогу в отриманні витягу безвісти зниклого військовослужбовця для 10 сімей.
У відділенні організації надання адресної, натуральної та грошової допомоги працює 1 завідувач відділенням та 2 соціальні робітники, один з яких надає послугу перукаря.
Віділення обслуговує осіб, які відповідно до акту оцінки потреб, потребують натуральної допомоги: внутрішньо переміщені; похилого віку; інвалідів; хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи, але не більш як чотири місяці) у разі, коли вони на своєму утриманні мають неповнолітніх дітей, дітей – інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів; особи які перебувають у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу; які постраждали від стихійного лиха, катастроф, у разі, коли вони мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей – інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів.
Відділення організовує надання послуг на безоплатній основі, платно та з установленням диференційованої плати.
У відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги в штатній чисельності – завідувач відділення та два соціальних робітники. Одна вакансія соціального робітника з 29.10.2024 р. є вакантною.
У відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги станом на 01.01.2025р. перебуває на обслуговуванні - 291 особа, з якими підписано договори.
Протягом року було приненно надання послуг натуральної допомоги 5 особам у зв’язку із смертю.
Безоплатно отримують послугу натуральної допомоги – 197 осіб
З установленням диференційованої плати – 77 осіб
За рахунок отримувача (платно) – 17 осіб
Соціальним робітником (перукарем) було надано –840 послуг,
з них безоплатно – 532, з установленням диференційованої плати – 258
платно – 50. Протягом року за перукарські послуг було отримано –7093,72 грн.
Соціальним робітником надавались послуги по косінню трави, порізці дров, обробітку земельних ділянок та ін. – 85послуг,
з них безоплатно – 82, платно – 3 на суму 198,00 грн.
Протягом року за послугу натуральної допомоги отримано всього: – 7291,72 грн.
Матерям загиблих військовослужбовців до дня матері було надано подарункові набори на суму 30 тис.грн., для 30х осіб.
При відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги з 22.05.2024р. діє пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації.
Перелік засобів реабілітації пункту прокату:
Матрац медичний – 5шт.
Уживані ходунки – 10 шт.
Електровізок для інваліда – 1 шт.
Уживані інвалідні візки – 3 шт.
Модуль механічного ліжка – 1 шт.
За період дії пункту прокату надійшло більше 20ти звернень.
З 4 особами було підписано договори на прокат ходунків та модульного ліжка.
У відділенні соціальної роботи працює 1 завідувач відділенням та 1 фахівець із соціальної роботи. Відділення проводить соціально-профілактичну роботу спрямовані на запобігання потрапляння сімей/осіб, дітей та молоді у складні життєві обставини, які належать до вразливих груп населення та надає такі соціальні послуги: інформування, консультування, представництво інтересів, соціальна профілактика, соціальна адаптація, екстрено(кризове)втручання, соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти сироти і діти позбавленні батьківського піклування та супровід сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах.
Протягом року у відділенні соціальної роботи перебувало 56 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, в яких виховувалося 120 дітей, з них подолано та мінімізовано складні життєві обставини у 25 сім’ях. Станом на 01.01.2025 року на обліку у відділенні перебуває 31 сім’я, яка опинилася у складних життєвих обставинах, в яких виховується 78 дітей.
Послуга соціального супроводу надана 16 сім’ям.
Послугу інформування отримали 207 сімей.
Послугу екстрено-кризового втручання надано 5 сім’ям.
Послуга представництво інтересів надано 18 сім’ям.
З початку року на обліку в відділенні соціальної роботи перебувало 28 опікунських сімей, де виховувалося 57 дітей, з них 12 сімей під соціальним супроводом.
Під соціальним супроводом перебуває 1 прийомна сім’я, яка має на утриманні 3 дитини.
На території громади функціонує 4 дитячих будинки сімейного типу, де на утриманні перебуває 26 дітей.
З метою здійснення контролю за умови виховання та проживання дітей в сім’ях у яких виховуються діти – сироти та діти позбавлені батьківського піклування здійснюються 101 виїзд по місці проживання таких сімей.
Станом на 31.12.2024 р. складено оцінку потреб сім’ї/особи в 207 сім’ях.
Комунальною установою «Центр надання соціальних послуг» Горохівської міської ради проводилися засідання груп взаємопідтримки для сімей , які перебувають у складних життєвих обставинах,сімей ВПО, сімей опікунів та ДБСТ, в кількості 7 засідань груп. Учасники отримують позитивний досвід взаємодії, корисну інформацію по різних темах, позитивний приклад вирішення проблем.
КУ «ЦНСП» Горохівської міської ради на території громади проведено
5 акцій інформаційного характеру з метою підвищення рівня обізнаності населення, щодо запобігання та протидії домашньому насильства та попередження можливих ризиків потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. Також на зазначену тему в закладах освіти здійснено 13 інформаційно-просвітницьких заходів, на яких було охоплено 542 особи учнівської молоді.
По всіх старостинських округах були розповсюджені інформаційні листівоки, буклети та інша друкована продукція в кількості 375 екземплярів.
Здійснено 184 відвідування сімей СЖО та 47 сімей опікунів та ДБСТ.
Мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та /або насильства за ознакою статі станом на 31.12.2024 року здійснено 24 виїзди у 24 сім'ї, які потрапили у складні життєві обставини, відповідно до яких надійшли повідомлення, щодо вчинення домашнього насильства.
З 02.12.2024 року в КУ «ЦНСП» Горохівської міської ради введено посаду провідного психолога, який працює з усіма категоріями населення. Під час надання соціально-психологічної допомоги здебільшого працює з сім’ями ветеранів, військовослужбовців та сім’ями загиблих, зниклих безвісти.
Надано допомогу 8сім’ям СЖО від Червоного хреста, в вигляді продуктових наборів. Сім’ї, які потребували допомоги у вигляді продуктів харчування та б/в одягу, були забезпечені протягом року. Продуктовими наборами сім’ї були забезпечені завдяки Волинському обласному благодійному фонду «ТАВІТА».
Влаштовано 10 одиноких осіб з інвалідністю в психоневрологічний будинок-інтернат та 6 особам з інвалідністю підготовлені пакети документів для влаштування в інтернатні заклади.
Відділення співпрацює з іншими суб’єктами системи надання соціальних послуг, а також з органами, установами, закладами, які в межах компетенції надають допомогу особам/сім’ям або здійснюють їх захист.
З 02.12.2024 року в КУ «ЦНСП» Горохівської міської ради розпочав свою діяльність фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.
За даний період взяв участь в двох навчальних заходах: підвищення кваліфікації , та розширеня навичок психологічної та соціальної допомоги постраждалим особам під час війни та у період післявоєнного відновлення. Взято під супровід 11 сімей, з них 4 сім’ї безвісти зниклих військовослужбовців, 6 сімей ветеранів війни, 1 сім’я загиблого військовослужбовця. Даним особам була надана психологічна підтримка першого рівня, надано фізичний супровід та правничі консультації.
КУ «Центр надання соціальних послуг» Горохівської міської ради надаються щомісячні, щоквартальні та річні звіти. Постійно проводиться моніторинг по виявленню сімей, які перебувають чи мають ризик опинитись в складних життєвих обставинах.
Директор Микола КЛИМЧУК