У відділенні соціальної роботи працює 1 завідувач відділенням та 1 фахівець із соціальної роботи. Відділення проводить соціально-профілактичну роботу спрямовані на запобігання потрапляння  сімей/осіб, дітей та молоді у складні життєві обставини, які належать до вразливих груп населення та надає  такі соціальні послуги:  інформування, консультування, представництво інтересів, соціальна профілактика, соціальна адаптація, екстрено(кризове)втручання, соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти сироти і діти позбавленні   батьківського піклування  та супровід сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах. 

    Протягом року у відділенні соціальної роботи   перебувало 56 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, в яких виховувалося 120 дітей, з них подолано та мінімізовано  складні життєві обставини у 25 сім’ях. Станом на 01.01.2025 року на обліку у відділенні перебуває 31 сім’я, яка опинилася у складних життєвих обставинах, в яких виховується 78 дітей.

       Послуга  соціального супроводу надана 16 сім’ям.

       Послугу інформування отримали 207 сімей.

       Послугу екстрено-кризового втручання надано 5 сім’ям.

       Послуга представництво інтересів надано 18 сім’ям.

     З початку року на обліку в відділенні соціальної роботи перебувало 28 опікунських сімей, де   виховувалося 57 дітей, з них 12 сімей під соціальним супроводом.        

     Під соціальним супроводом перебуває   1 прийомна сім’я, яка має на утриманні 3 дитини.

      На території громади функціонує 4 дитячих будинки сімейного типу, де на утриманні перебуває  26 дітей.

    З метою здійснення контролю за умови виховання та проживання дітей в сім’ях у яких виховуються діти – сироти та діти позбавлені батьківського піклування здійснюються 101  виїзд по місці проживання таких сімей. 

   Станом на 31.12.2024 р. складено оцінку потреб сім’ї/особи в 207 сім’ях.

     Комунальною установою «Центр надання соціальних послуг» Горохівської міської ради проводилися засідання груп взаємопідтримки для  сімей , які перебувають у складних життєвих обставинах,сімей ВПО, сімей опікунів та ДБСТ, в кількості 7 засідань груп. Учасники отримують позитивний досвід взаємодії, корисну інформацію по різних темах, позитивний приклад вирішення проблем. 

      КУ «ЦНСП» Горохівської міської ради  на території громади проведено

5 акцій інформаційного характеру з метою підвищення рівня обізнаності населення, щодо  запобігання та протидії домашньому насильства та попередження можливих ризиків потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. Також на зазначену тему в  закладах освіти здійснено 13 інформаційно-просвітницьких заходів, на яких було охоплено 542  особи учнівської молоді. 

      По всіх старостинських округах були розповсюджені  інформаційні листівоки,буклети та інша друкована продукція в кількості 375 екземплярів. 

    Здійснено 184 відвідування сімей СЖО та 47 сімей опікунів та ДБСТ. 

    Мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та /або насильства за ознакою статі станом на 31.12.2024 року здійснено 24  виїзди у 24 сім'ї, які потрапили у складні життєві обставини, відповідно до яких надійшли повідомлення, щодо вчинення домашнього насильства.

      З 02.12.2024 року в КУ «ЦНСП» Горохівської міської ради введено посаду провідного психолога, який працює з усіма категоріями населення. Під час надання соціально-психологічної допомоги здебільшого працює з сім’ями ветеранів, військовослужбовців та сім’ями загиблих, зниклих безвісти. 

    Надано допомогу 8 сім’ям СЖО від Червоного хреста, в вигляді продуктових наборів. Сім’ї, які потребували допомоги у вигляді продуктів харчування та б/в одягу, були забезпечені протягом року. Продуктовими наборами сім’ї були забезпечені завдяки Волинському обласному благодійному фонду «ТАВІТА». 

      Влаштовано 10 одиноких осіб з інвалідністю в психоневрологічний будинок-інтернат та 6 особам з інвалідністю підготовлені пакети документів для влаштування в інтернатні заклади.  

      Відділення співпрацює з іншими суб’єктами системи надання соціальних послуг, а також з органами, установами, закладами,  які в межах компетенції надають допомогу особам/сім’ям або здійснюють їх захист.

     Надається щомісячна, щоквартальна звітність по проведеній роботі. Постійно проводиться моніторинг  по виявленню сімей, які перебувають чи мають ризик опинитись в складних життєвих обставинах.